Шкутяк Петро Зіновійович – український політик, державний діяч, військовий, учасник АТО, а також депутат міської ради Івано-Франківська. Розповідаємо про його кар'єру, скандали, доходи і сімейний стан.

Біографія

Коли народився – 4 вересня 1980 року

Який вік – 40 років

Де народився – Золочів, Львівська область

Яка національність – українець

Яке віросповідання – православ'я

Який знак зодіаку – діва

Сім'я

Батька політика звуть Зіновій Шкутяк, він – колишній міський голова Івано-Франківська, а також народний депутат кількох скликань.

Дитинство Петро Зіновійович провів у Львівській області, а після сім'я переїхала до Івано-Франківська.

В даний час політик одружений, його дружину звуть Маргарита Женчук. Сім'я виховує чотирьох дітей: Ярину, Устину, Зіновія і Марфу.

Освіта

Шкутяк-молодший здобув середню освіту в івано-франківській школі номер один. Після цього він вступив до технічного університету нафти і газу.

Також політик має другу вищу освіту – юридичну – яку він отримав в Міжрегіональній академії управління персоналом в 2005 році.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Шкутяк почав в 2002 році – тоді він влаштувався економістом на підприємство "Надвірнанафтогаз". Через деякий час перевівся на посаду оператора, а після – помічника майстра.

Потім Петро Зіновійович отримує роботу в компанії "Панаде Кемікал Компаундс", яка займається виробництвом ПВХ композицій. Також в той період Шкутяк займав пост фінансового директора у фірмі "Трейд-Груп".

У 2011 році очолює компанію "Уніплит". А в період з зими 2013 по літо 2014 році політик працював в Єдиному розрахунковому центрі в Івано-Франківську.

Політична кар'єра

Кар'єру в державному секторі Шкутяк починає розвивати в 2007 році. Тоді він був призначений заступником глави Долинської районної держадміністрації. Через два роки Петро очолив районну адміністрацію, цей пост він займав до 2011 року.

У 2010 році Петро Зіновійович балотується до обласної ради Івано-Франківська. А вже з 2012 року стає одним з активістів так званого Мовного Майдану – члени цього руху оголосили голодування в знак протесту проти мовної політики експрезидента Віктора Януковича.

У 2014 році стає добровольцем батальйону Айдар і йде воювати проти російських окупантів на Схід України. Однак вже влітку того ж року Шкутяк отримує бойове поранення поблизу Георгіївки – в результаті був змушений припинити військову службу. Петро Зіновійович нагороджений медаллю За заслуги перед Прикарпаттям.

У 2015 році ветеран АТО стає депутатом міської ради Івано-Франківська від партії "Блок Петра Порошенка". Входив до складу комісії, яка займалася питаннями житлово-комунального господарства.

У 2016 році політик отримує посаду інспектора управління зовнішньої безпеки ГПУ і керівника робочої групи з перевірки доброчесності прокурорів.

Останні новини

У 2020 році Шкутяк брав участь у виборах міського голови Івано-Франківська від партії "Європейська Солідарність". За результатами голосування він отримав 6,7 відсотків голосів виборців і посів друге місце. А перемогу здобув чинний мер Руслан Марцінків.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, Шкутяк був членом скандального батальйону Айдар, який звинувачували в численних порушеннях українського законодавства – зокрема, мова йде про перевищення повноважень, нанесення каліцтв мирному населенню, контрабанду та грабежі. Сам політик на подібні чутки ніяк не реагує.

Також журналісти з'ясували, що Петро Зіновійович відзначився маніпуляціями з податковими деклараціями. Так, в 2014 і 2016 роках він очолював рейтинги найбагатших депутатів Івано-Франківська, а в 2015 році – несподівано заявив про різке зниження доходів.

Шкутяк – не найбільш дисциплінований депутат Івано-Франківська. Він прогуляв приблизно чверть засідань міської ради.

ЗМІ відзначають, що Шкутяк використовував в якості потужного рекламного інструменту Мовний Майдан і зокрема, голодування, яке політик оголосив в рамках руху.

Крім того, є інформація, що з 2009 по 2011 Петро Зіновійович брав участь в корупційній діяльності під час роботи на посаді глави Долинської РДА. Медіа пишуть, що політик передав в оренду власної матері за заниженою ціною земельну ділянку площею 0,71 га.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2016 рік, Шкутяк не має ніякого нерухомого майна. Проте на його дітей тоді були оформлені:

  • квартира площею 112 квадратних метрів;
  • гараж;
  • комора в підвалі;
  • земельна ділянка площею 2500 квадратних метрів;
  • земельна ділянка площею 1193 квадратів;
  • земельна ділянка площею 2500 квадратів;
  • земельна ділянка площею 2000 квадратних метрів;
  • земельна ділянка площею 1250 квадратів;
  • котельня;
  • магазин промтоварів.

Також в документі вказані об'єкти незавершеного будівництва – це два житлових будинки, які також записані на дочок політика.

Цікаво, що в декларації за 2019 рік все це майно вже не вказується. У документі сказано тільки про те, що дохід Шкутяка за рік склав 107 тисяч гривень – це пенсія і зарплата в компанії "УКРБУДІНВЕСТ-іф".

Ні банківських рахунків, ні заощаджень у сім'ї немає. Це ж стосується автомобілів, аксесуарів і предметів мистецтва.

Фотографії

Петро Шкутятк, фото: Facebook
Фото 1 из 6. Петро Шкутятк, фото: Facebook
Фото 2 из 6.
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Фото 6 из 6.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Петра Шкутяка в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Європейська Солідарність"