Сальдо Володимир Васильович – український політик і державний діяч, народний депутат сьомого скликання, а також колишній міський голова Херсона, який засвітився в декількох гучних скандалах. Розповідаємо про біографію, скандали, доходи та сімейний стан.

Біографія

Коли народився – 12 червеня 1956 року

Скільки років – 64 роки

Де народився – смт Жовтневе, Миколаївська область

Яка національність – українець

Яке віросповідання – православ'я

Який знак зодіаку – близнюки

Сім'я

Володимир Васильович одружений, його дружину звуть Любов Павлівна Сальдо. Сім'я виховує дочку Ірину.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному селищі. Потім він переїхав в Кривий Ріг і поступив до гірничорудного інституту на факультет промислового та цивільного будівництва.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Володимир Васильович почав в 1986 році, коли влаштувався головним інженером будівельно-монтажного управління по будівництву об'єктів соцкультпобуту та житла в компанії "Херсонбуд".

У 1991 році він отримав посаду начальника будівельно-монтажного управління.

У 1998-му Сальдо стає депутатом Херсонської міськради, в тому ж році він увійшов до складу української Академії будівництва.

У 2001 році Володимир Васильович був призначений заступником голови Херсонської ОДА, займався питаннями житлово-комунальної сфери, міського господарства, будівництва та інвестицій.

Через рік політика обрали міським головою Херсона. Цю посаду він обіймав протягом двох термінів.

У 2012 році Сальдо вирішив спробувати свої сили на парламентських виборах, висував свою кандидатуру від Партії регіонів і в підсумку переміг, набравши 37,9 відсотків голосів.

Після Євромайдану політик позбувся свого депутатського мандата і повернувся в будівельну сферу, очоливши громадську асоціацію будівельників та інвесторів "Стройінвестсоюз".

У 2015 Володимир Васильович спробував повернутися в політику, висунувши свою кандидатуру на пост мера Херсона від партії "Наш край". У підсумку він посів друге місце в першому турі з 16,8 відсотками голосів. Однак потім знявся з виборів нібито через тиск.

У листопаді того ж року обрався депутатом Херсонської міської ради.

Останні новини

А в 2020 році знову заявив про плани балотуватися на пост херсонського міського голови. За результатами першого туру, Сальдо набрав 15,9 відсотків голосів. У другому турі його конкурентом став Ігор колихав.

Компромат і чутки

Кримінальне минуле

Як пишуть ЗМІ, Сальдо за допомогою підставних осіб організовував рейдерські захоплення підприємств "Херсонбуд", "Квіти Херсона" та "Банс". Також політика підозрюють у причетності до вбивства бізнесмена Ігоря Пащенка.

Крім того, під час роботи депутатом Верховної Ради в 2014 році він голосував за так звані диктаторські закони Януковича, які передбачали серйозне обмеження прав і свобод громадян та українських ЗМІ.

Відзначимо, що офіційно Володимир Сальдо не є власником жодного бізнесу. Проте неофіційно його ім'я пов'язують з кількома захопленими об'єктами.

Як пишуть журналісти, єдина офіційна робота Сальдо – пост голови громадської організації Асоціація "БУДІНВЕСТСОЮЗ". Правда, ніякої діяльності він не веде. І посаду отримав, скоріше, для статусності.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Володимир Васильович володіє будинком площею 236 квадратних метрів в Херсоні, трьома земельними ділянками загальною площею понад 1,5 тисячі квадратних метрів, а також двома нежитловими приміщеннями площею 2143 і 3279 квадратних метрів.

Дружина політика декларує квартиру площею 128 квадратів в Одесі, а також велику земельну ділянку в Луганській області. Цікаво, що вартість нерухомого майна в документі не вказується, мабуть, щоб не шокувати виборців.

Пересувається Сальдо на Volvo XC90 2016 року випуску (вартість – 1,8 мільйона гривень).

Також політик володіє акціями трьох компаній – "ДЕЛЬТА-СЕРВІС", "Каштан" і "Херсонбуд".

За рік він отримав дохід в розмірі 121 тисячі гривень. Ще 120 тисяч гривень – дохід від здачі нерухомості в оренду.

Згідно з декларацією, банківських рахунків подружжя не має, зберігають гроші готівкою – 150 тисяч гривень.

Фотографії

Володимир Сальдо, фото: Facebook
Фото 1 из 4. Володимир Сальдо, фото: Facebook
Фото 2 из 4.
Фото 3 из 4.
Фото 4 из 4.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Володимира Сальдо в соціальній мережі Фейсбук

Офіційна сторінка політика в соціальній мережі Інстаграм