Акперов Вадим Вагіфовіч – український політик і державний діяч, ексголова Сумської районної ради, а також кандидат у мери міста Суми, який не раз потрапляв в гучні скандали. Розповідаємо про його кар'єру, компромат, доходи та сімейний стан.

Біографія

Коли народився – 20 травня 1988 року

Скільки років – 32 роки

Де народився – місто Донецьк, Україна

Яка національність – українець

Яке віросповідання – православ'я

Який знак зодіаку – тілець

Сім'я

Вадим Вагіфовіч перебуває у шлюбі, його дружину звуть Акперова Олеся Юріївна. Сім'я виховує двох дочок – Заріну і Христину.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Після цього він переїхав до Києва і вступив в Українську академію банківської справи, має спеціальність менеджера зовнішньоекономічної діяльності.

Кар'єра і бізнес

Згідно з офіційною біографією, в період з 2010 по 2015 року Вадим Вагіфовіч працював на посаді менеджера-економіста і комерційного директора в компанії "Еко-Центр", яку заснував його батько. Фірма займається вирощуванням худоби.

У 2015 році Акперов стає генеральним директором комунального підприємства "Сумиоблагроліс". У тому ж році він став в.о. директора держпідприємства "Сумський державний селекційний центр", яке спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби та буйволів.

У тому ж 2015 році Акперов отримує депутатський мандат районної ради міста Суми. У виборах він брав участь у складі президентської партії "Блок Петра Порошенка".

До 2018 року Вадим Вагіфовіч був головою Сумської районної ради. Протягом року обіймав посаду першого заступника голови Сумської обласної державної адміністрації.

З 2019 року очолював сумське відділення політичної партії "Європейська Солідарність".

Після перемоги на президентських виборах Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду і призначив нові парламентські вибори. Акперов брав в них участь від партії "ЄС", проте безуспішно.

У 2019 політик став виконуючим обов'язки голови Сумської ОДА. Проте через короткий час покинув посаду.

Влітку 2020 року Вадим Вагіфовіч заявив про намір брати участь у місцевих виборах від партії "Європейська Солідарність". Згідно з підрахунками соціологів, за результатами голосування політик зміг отримати 14,5 відсотків голосів виборців. Це означає, що він виходить у другий тур виборів.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, на початку літа 2016 року новопризначений перший заступник губернатора Акперов став фігурантом скандалу. Жителі Сум були обурені тим фактом, що уродженець Донецька зайняв такий важливий пост.

Піднятися по кар'єрних сходах Акперову допоміг тодішній губернатор Сумської області Микола Клочко. Про їх дружбу давно відомо громадськості. Сім'ї політиків могли навіть обмінюватися машинами. Так, журналісти повідомляли, що дружина Клочко орендувала у матері Акперова Toyota RAV4.

Весною 2019 року міська влада Сум висловили звинувачення на адресу керівництва обладміністрації через нібито тиск на комунальні підприємства. Причиною звинувачень стала примусова перереєстрація, що призвела до втрати з міського бюджету.

Міський голова А. Лисенко назвав дії обласної влади узурпацією і мародерством. Акперов, в свою чергу, назвав всі звинувачення "повним абсурдом". На його переконання, подібні звинувачення неприпустимі, тому що не підтверджуються конкретними фактами.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Вадим Вагіфовіч не має ніякого нерухомого майна. Нічого не декларує і його дружина.

При цьому в документі за 2018 рік він зареєстрував квартиру площею 31 квадратний метр в Сума, його дружина – квартиру площею 83 квадрата в Сумах, земельну ділянку на чотири сотки, а також садовий будинок площею 14 квадратів.

Особистого автомобіля політик також не має. Його дружина пересувається на HYUNDAY SONATA 2011 випуску (вартість майна не вказується).

Річна зарплата Вадима Вагіфовіча в Сумській ОДА склала майже 436 тисяч гривень. Ще 44 тисячі він отримав від здачі майна в оренду.
Олеся Акперова отримала дохід в розмірі 18 тисяч – це соціальна допомога від держави.

Банківських рахунків члени сім'ї політика не мають, зберігають гроші готівкою – 150 тисяч гривень і 40 тисяч доларів.

Фотографії

Фото 1 из 3.
Фото 2 из 3.
Вадим Акперов, фото: Facebook
Фото 3 из 3. Вадим Акперов, фото: Facebook

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Вадима Акперова в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Європейська Солідарність"