Чайка Владислав Володимирович – український політик і державний діяч, філантроп і підприємець, який в 2020 році брав участь у виборах мера міста Миколаїв. Розповідаємо про кар'єру, скандали, доходи і сімейний стан.

Біографія

Коли народився – 22 липень 1972 року

Який вік – 48 років

Де народився – Миколаїв, Україна

Яка національність – українець

Яке віросповідання – православ'я

Який знак зодіаку – рак

Сім'я

Батька політика звали Володимир Дмитрович Чайка. Він протягом 13 років був мером Миколаєва, обирався на цей пост рекордні чотири рази.
Мати бізнесмена звуть Людмила Олександрівна, сестру – Юлія.

Владислав Володимирович перебуває у шлюбі, проте інформації про його дружину у відкритих джерелах немає. При цьому відомо, що сім'я виховує двох синів і дочку. Всі вони проживають в Миколаєві.

Освіта

Школу політик закінчив у рідному місті. Після цього він не став переїжджати в інше місто, а вступив до місцевого суднобудівного технікуму, де в 1991 році отримав диплом електрика.

Після цього Чайка вступив на відділення інженерії в державний морський технічний університет. У 2007 році він почав вчитися на магістерському відділенні в Європейському університеті, який також знаходиться в Миколаєві.

Кар'єра і бізнес

Першу свою роботу Владислав Володимирович отримав на Чорноморському суднобудівному підприємстві. А з 90-х років він працював в різних компаніях – займав посади від простого робітника до заступника директора.

У 2010 році Чайка заснував благодійну організацію "Миколаїв – єдина родина", яка і сьогодні надає допомогу дітям, спортсменам, літнім людям, багатодітним сім'ям, а також людям з інвалідністю.

Також відомо, що в 2019 році політик представляв Україну в переговорах з Японією щодо будівництва моста в Миколаєві. У тому ж році він отримав звання "Городянин року" за свою благодійну діяльність.

Місцеві вибори

У 2020 році Чайка висунув свою кандидатуру на місцевих виборах від партії "ОПЗЖ". Згідно з підрахунками соціологів, Владислав Володимирович зможе отримати 26 відсотків голосів виборців, тим самим зайнявши друге місце і вийшовши в другий тур виборів міського голови.

Компромат і чутки

Спочатку Чайка повинен був брати участь у виборах мера в складі провладної партії "Слуга народу". Владислав навіть публічно висловлював підтримку Зе-команді. І це не дивно, адже політик є братом Юлії Чайки – дружини глави Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Однак напередодні голосування Владислав Володимирович заявив, що розчарувався в президенті, бо після його обрання в країні все "змінилося тільки в гіршу сторону". Примітно, що ще в серпні Чайка підтримував політику глави держави і хвалив його за проект "Велике будівництво".

Можливо, позиція Владислава Володимировича змінилася через те, що на вибори він пішов від "Опозиційної платформи – За життя". До речі, і тут не обійшлося без скандалу: виявилося, що партія має відразу двох кандидатів на посаду міського голови – власне, Владислава Чайку та колишнього народного депутата Артема Іллюка.

Спадкоємець батьківської імперії

За інформацією "Антикор", Владислав Володимирович після смерті свого батька, багаторічного міського голови Миколаєва, Володимира Чайки, став спадкоємцем його "награбованого" стану. Зокрема, мова йде про численні МАФи і рекламні білборди, які заповнили весь Миколаїв завдяки впливу колишнього мера.

А ось після обрання нового градоначальника Олександра Сенкевича бізнес-імперія Чайки-молодшого серйозно постраждала. Ймовірно, саме з цієї причини політик намагається стати новим міським головою – щоб повернути свій колишній вплив.

Як зазначає "Центр журналістських розслідувань", за час роботи мером Чайка-старший і члени його сім'ї незаконно отримали понад 12 тисяч м2 міської власності. Цікаво, що в якості одного з кінцевих бенефіціарів афер нечистого на руку мера був його син Владислав. Так, наприклад, сьогодні він є одним із співзасновників житлово-експлуатаційних фірм "Центральний 1" і "ЖЕК" Турбота", які "віджали" право на обслуговування елітних районів міста, а через деякий час приватизували міську власність.

Однак варто відзначити і масштабну схему покійного Володимира Дмитровича. Йдеться про "розпил" землі на березі річки Південний Буг. Тоді депутати міської ради під чуйним керівництвом мера Чайки передали право на землю підставним особам, а ті продали за безцінь ділянки Олексію Пелипасу.

Останній вже переоформив їх на "шанованих" людей. В результаті заповідна зона міста була забудована особняками чиновників, бізнесменів та депутатів, наближених до Чайки.

Декларація

Владислав Чайка не надає декларацію, тому що не займиє ниякої державної посади.

Фотографії

Фото 1 из 6.
Фото 2 из 6.
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Владислав Чайка, фото: Facebook
Фото 6 из 6. Владислав Чайка, фото: Facebook

Відео

Посилання

Офіційний акаунт Владислава Чайки в соцмережі Фейсбук

Сайт політичної партії "Опозиційна платформа – За життя".