Тишечко Віталій Володимирович – український політик і державний діяч, депутат міськради і кандидат на пост мера Запоріжжя, який не раз потрапляв в скандали. Розповідаємо про кар'єру, компромат, доходи і сімейне життя.

Біографія

Коли народився – 26 жовтеня 1978 року

Скільки років – 42 роки

Де народився – місто Запоріжжя, Україна

Яка національність – українець

Яке віросповідання – православ'я

Який знак зодіаку – Скорпіон

Сім'я

Офіційно Віталій Володимирович в шлюбі не перебуває, однак виховує двох дітей.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім переїхав до Харкова і вступив до Національного аерокосмічного університету імені Жуковського "Харківський авіаційний інститут". У 2001 році він закінчив факультет технології будівництва авіаційних двигунів, за освітою – інженер-механік.

У період з 2005 по 2006 рр Тишечко проходив навчання в "Запорізькому інституті державного та муніципального управління" – там він отримав диплом економіста.

Також Віталій Володимирович закінчив престижний Інститут міжнародного бізнесу.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Тишечко почав відразу після закінчення вузу – тоді він отримав посаду інженера-технолога на підприємстві "Мотор Січ".

Через три роки очолив бюро зовнішнього правового забезпечення та підготовки фахівців вищої кваліфікації компанії.

У період з 2011 по 2017 рр обіймав посаду заступника голови управління кадрів. А після – очолив "Страхову компанію "Мотор-Гарант".

Політична кар'єра

У 2015 році Віталій Володимирович взяв участь в місцевих виборах – в результаті зміг отримати депутатський мандат міської ради Запоріжжя. У виборах він брав участь в складі партії "Нова політика". На сьогоднішній день Тишечко очолює комісію, яка займається питаннями соціального і економічного розвитку.

В одному з інтерв'ю політик розповідав, що вирішив стати депутатом, бо ця діяльність дає йому можливість бути в центрі уваги і впливати на процеси в місті.

Влітку 2020 року Віталій був призначений на пост заступника голови Запорізької ОДА Віталія Боговіна.

Місцеві вибори

У цьому ж році він висунув свою кандидатуру на посаду мера Запоріжжя, у виборах брав участь від партії "Слуга народу". За результатами голосування набрав 11,3 відсотків голосів і посів третє місце. А перемогу здобув представник партії "Єднання" Володимир Буряк.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, Віталій Володимирович брав участь в схемі з відбирання "Мотор Січі" у сина Олександра Богуслаєва. На початку 2017 року відбулося рейдерське захоплення підприємства – були залучені судді, правоохоронні органи і державні реєстратори. В результаті було скоєно десятки злочинів.

Під час пресконференції напередодні виборів Віталій Володимирович звинуватив в мільярдних збитках міста і комунальних підприємств чинного мера Володимира Буряка. За словами політика, місто опинилося на межі банкрутства через неефективні рішення міського голови.

Також він зазначив, що місцевий борг на кінець 2019 року складав 1,26 мільярда гривень. Але вже до 31 грудня 2020 року вона зросте до 1,47 мільярда гривень.

Також Віталій Тишечко прокоментував нещодавно відкритий термінал міжнародного аеропорту "Запоріжжя". Політик підкреслив, що піар Буряка дуже дорого обійдеться жителям міста.

"За його будівництво місто заплатило занадто дорого. Тому що, крім самого терміналу, ми з вами оплатили корупцію і збагачення окремих осіб. За попередніми підрахунками, вартість будівництва завищена приблизно на півмільйона гривень", – сказав він.

У 2018 році депутат отримав покарання за адміністративне порушення через те, що вчасно не вніс у декларацію інформацію про квартиру. Так, журналіст Сергій Круподер писав, що Тишечко придбав квартиру за 540 тисяч гривень, але не оприлюднив цей факт у встановлений законом 10-денний термін. Як зазначалося, це є порушенням антикорупційного законодавства.

"У документі за 2017 рік він задекларував 200 тисяч гривень доходу від відчуження нерухомого майна. Однак, про яке саме майно йде мова, в документі не вказано. А в декларації за 2016 таке майно і зовсім відсутнє", – писав Круподер.

У числі своїх депутатських досягнень Тишечко зазначив "ремонт ділянок дорожнього покриття на під'їзді до дитячої амбулаторії та на кількох вулицях, ремонт школи №77, зупинки громадського транспорту, освітлення, вирубку аварійних дерев в межах 22 округу".

Декларація

Згідно з декларацією за 2019 рік, Віталій Володимирович вказав тільки квартиру площею 54 квадратних метрів в Запоріжжі. Також політик має право на користування житловим будинком площею 81 квадрат, яким володіє його батько Володимир Тишечко.

Ні особистого автомобіля, ні коштовного годинника або аксесуарів у депутата немає.

Зарплата в компанії "Мотор-Січ" Тишечка склала 612 тисяч гривень. Загальна сума доходу політика за 2019 рік – 702 тисячі гривень.

Банківських рахунків у політика немає, всі свої заощадження він зберігає готівкою – а це 450 тисяч гривень.

Фотографії

Віталій Тишечко, фото: Facebook
Фото 1 из 6. Віталій Тишечко, фото: Facebook
Фото 2 из 6.
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Фото 6 из 6.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Віталія Тишечка в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Слуга народу"